zavřít okno

Název ryby

Vaše jméno

Váš Email

Telefon

Zpráva

Rezervovat
Úvod Aktuality Koi do 20 cm Koi nad 20 cm Jeseteři Kontakt E-obchod

Úvod


Vítejte na webových stránkách Asagi koi farma, kde se Vám budeme snažit nabídnout co nejširší sortiment jezírkových ryb, především japonských koi kap.


Koi kapr
patří
mezi nejvyhledávanější jezírkové ryby, vzhledem k jeho pestré barevné škále a krotké povaze. Koi kapr vznikl křížením divokého kapra již před 2000 lety v Číně. V Japonsku se chovu koi kaprů (japonsky nišikigoi) začali věnovat o 1000let později a cílené šlechtění je přibližně od roku 1810. Pro japonské chovatele je nišikigoi symbolem odvahy, síly a dlouhověkosti. Centrum chovu nejkvalitnějších koi kaprů je japonská Niigata, kde se cíleně věnují produkci nišikigoi již řadu generací.


Chovu kaprů se věnuji již řadu let, proto se Vám budu snažit pomoci a poradit s problematikou ohledně chovu, filtračních systémů, nemocí a přezimování. V našich odchovných nádržích naleznete velké množství barevných variant v různých velikostech. Všechny koi prošli řádnou karanténou a jsou připraveni Vám dělat radost při pohledu do Vašich jezírek a rybníčků.
Základy chovu koi
Jezírko pro chov koi kaprů
by mělo mít alespoň 6000 l vody. Hloubka pro bezpečné

přezimování by měla být aspoň
v části jezírka1,5 - 2m. Obecně známo čím větší jezírko tím méně je náročné na údržbu, přesto by
mělo  být osazeno kvalitní a dostatečně velkou filtrací. Dále je zapotřebí zajistit dostatečné provzdušnění vody. Je dobré u stavby jezírka myslet na prostor samočistící zóny tzn. výsadbu vodních rostlin, která mimo esteticky má i filtrační schopnost.

Nákup Koi


Doporučuji nakupovat ryby od zkušených chovatelů, kteří Vám přidají i několik užitečných rad k chovu. Při výběru ryb bychom měli dbát na symetrický tvar těla, nemělo by být příliš tlusté až "nafouklé" nebo vyhublé. Ryby by měli mít zdravou kůži bez známek poranění.ukázka našich chovných prostor
  
 
Pohled od venkovního jezírka                                          Vnitřní vyhřívané odchovny


Videa z naší farmy2014 © ASAGI KOI FARMA
TOPlist